Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

Balçova’daki parklara hijyenik temizlik

Balçova’daki parklara hijyenik temizlik

Balçova’daki parklara hijyenik temizlik

 

Balçova Belediyesi, her gün binlerce Balçovalı’nın çocuklarını eğlenmesi için götürdüğü çocuk oyun parklarını ve spor gruplarını özel deterjanlarla temizledi.

Balçova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçe genelinde yer alan parklardaki oyun ve spor gruplarını, oturma ve piknik alanlarını ekolojik dezenfektan deterjan ve su bazlı temizlik maddesi ile temizliyor. Tüm parkların üzerine kazınmış boyalar temizlenirken, parkların bitkileri de yenileniyor. Böylece çocukların her gün kullandığı alanların temizliği sağlanırken sıcak hava ile birlikte oluşabilecek enfeksiyon hastalıklarına karşı da mücadele ediliyor.

Parkların çocuk ve yetişkinler için güvenli ve hijyenik mekanlar olması büyük önem taşıdığını ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, “Özellikle yaz aylarında sıcak hava ile birlikte spor alanları ve çocuk oyun parklarında elden ele çeşitli mikroplar taşınabiliyor. Bu durum bulaşıcı hastalıkların çoğalması ve enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riskini de beraberinde getiriyor. Bu nedenle parkların temizliğine ayrı bir önem veriyoruz. Bu temizlik ve dezenfekte çalışmasını yıl içerisinde sürdürecek” dedi.