Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

En güzel yeni yıl partisi

En güzel yeni yıl partisi

En güzel yeni yıl partisi

 

Balçova’da yaşayan engelli vatandaşlar için düzenlenen yeni yıl partisinde hayatın engellerine takılmayan gençler, aileleri ile birlikte gönüllerince eğlendi. Gençlerin eğlencesine Başkan Fatma Çalkaya ve meclis üyeleri de pistte dans ederek katıldı.

Balçova Belediyesi’nin ilçede yaşayan engelli vatandaşlar için geleneksel hale getirdiği Engelsiz Partisi bu yılda coşkuyla kutlandı. Belediyenin Engelsiz Halk Oyunları ekibindeki gençler, Engelsiz Şekerleme Projesi’ne katılarak süsleme ve şekerleme üretip para kazananlar ve daha onlarca engelli birey aileleri ile birlikte belediyenin Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ndeki düzenlenen partiye katıldı. Şapkalarını ve gözlüklerini takan gençler müzik eşliğinde Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve Belediye Meclis üyeleri birlikte dans ederek oyunlar oynayarak gönüllerince bir yılbaşı kutlaması yaptı. Hep birlikte yeni yıl pastasını kesen gençlere yeni yıl hediyeleri verildi.

Gençlerle birlikte partide eğlenen Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Hayatımda kutladığım en güzel yılbaşı partileri sizlerle birlikte kutladığım partiler. Sizleri çok seviyorum çünkü sizleri birer evladım gibi görüyorum” dedi. Gençlerin ailelerine hitap eden Başkan Çalkaya “Sizlerin azmi önünde saygıyla eğiliyorum. Çünkü sizin azminiz çocuklarımızın hayata bağlanmasını sağlıyor. Biz de Balçova Belediyesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da koşulsuz bir şekilde sizlere destek olacağız” diye konuştu.