Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

Balçova’da masal gibi 23 Nisan Şenliği

Balçova’da masal gibi 23 Nisan Şenliği

Balçova’da masal gibi 23 Nisan Şenliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balçova’da birbirinden renkli etkinliklere sahne oldu. Balçovalı çocuklar kurulan şenlik alanında gün boyunca doyasıya eğlendi.

Çocuklar eğlenmekten yoruldu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balçova’daki çocuklar için adeta bir eğlence geçidine döndü. Sabah erken saatlerde Adalet ve Demokrasi Parkına kurulan dev şenlik alanında çocuklara değişik etkinlikler hazırlandı. Balçovalı Çocuklar; robot araba, sihirbaz, jonglör gibi sahne şovlarından, yüz boyama etkinliklerine, şişme oyun ve aktivite alanlarından piknik oyunlarına kadar birçok etkinlik alanında da gönüllerince eğlendi. Tahta bacak ve masal kahramanları bandosu alandaki çocuklara sürekli şarkılar çaldı. Çocuklara gün boyunca patlamış mısır dağıtıldı.

            Çalkaya; Çocuklara unutamayacakları bir hediye vermek istedik

            Alanda çocuklarla birlikte zaman geçiren ve oyunlar oynayan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Geçen yıl yatığımız etkinlikte çocuklarımız çok mutlu olmuştu. Bu yıl etkinliğimizin çerçevesini daha geniş tutarak çocuklarımızın çok eğlenmesini istedik. Atamızın Çocuklara armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının; çocuklarımızın hiç unutamayacakları bir anısı olsun istedik. Bugün gönüllerince eğlendiler. Çocuklarımıza Ulusal Bayramları unutturmayan anne ve babalara do çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.