Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

BALÇOVA’DA 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANDI

BALÇOVA’DA 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANDI

BALÇOVA’DA 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Balçova’da da coşkuyla kutlandı.

Etkinliklere katılan çocukların bayramını kutlayan Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit,  “Atamızın emaneti olan bu bayrama ve tüm ilkelerine sonsuza dek sahip çıkacağız” dedi.

İlçede çocuk bayramı kapsamında iki ayrı “Çocuk Şenliği” düzenlendi. Şenliğin ilki Adalet ve Demokrasi Parkı’nda ikincisi ise Olimpiyat Köyü’nde gerçekleşti. İlk şenlikte çocukların katılımıyla robot şov, konser adam, sihirbaz, akrobasi gösterisi, mini sirk, tiyatro, drama oyunları, dans ve şişme zıp-zıp etkinlikleri gerçekleştirildi. İkinci şenlikte ise Mini sirk, mini disko, balon şov, konser adam, şişme zıp-zıp ve yüz boyama etkinlikleri düzenlendi.

Her iki etkinlikte çocuklarla buluşan ve sohbet eden Başkan Onur Yiğit, tüm çalışmalarını gelecek nesillere sağlam bir miras bırakma bilinciyle gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Yiğit, çocuklardan gördüğü sevgi ve ilginin de kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti.