Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

Yapay Zeka gibi WhatsApp Hattı

Yapay Zeka gibi WhatsApp Hattı

Yapay Zeka gibi WhatsApp Hattı

Balçova Belediyesi’nin yeni hizmete soktuğu WhatsApp Hattı ile vatandaşların ilettiği şikayetler anında çözüme kavuşturulacak. Sisteme eklenen yazılım ile sadece şikayetler çözülmeyecek aynı zamanda raporlama yöntemi yapılan hizmetin kalitesi artırılacak.

Balçova Belediyesi, vatandaşların belediyeye daha hızlı ulaşması için teknolojik imkanları kullanmaya devam ediyor. Yeni hizmete sokulan 0 533 071 1881 numaralı WhatsApp Hattı ile vatandaşlar akıllı telefonlarından günün 24 saati belediyeye ulaşabilecek. Yeni uygulamanın bir diğer avantajı ise Bilgi İşlem müdürlüğü tarafından sisteme eklenen bir yazılım ile iletilen ve çözüme kavuşturulan şikayetlerin raporlamaları ve çözüm analizleri yapılacak. Birim Müdürleri ve Mahalle Muhtarları ile entegrasyon sağlanacak sistem aynı anda Belediyenin dijital veri tabanına eklenerek hizmetin kalitesi artırılacak.

Bilgi İşlem Teknolojisini Türkiye’de en iyi kullanan belediyelerin başında geldikleri ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Kendi imkanlarımız ile ilçemize 30 km fiberoptik hat döşedik. Tüm E-Belediyecilik hizmetlerini bu hat üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bu hatta bağlı 400 kamera ile Türkiye’deki en yaygın MOBESE Sistemi’ni kurduk. Özellikle okullarımız ve ana caddelerimiz sürekli kontrol ediliyor. Engelli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet ulaştırmak amacıyla ilçemizdeki tüm engelli vatandaşlarımızın kayıtlarının olduğu Dijital İnteraktif Engelli Haritasını yaptık. Çöp kamyonu gibi tüm hizmet araçlarımızın ön ve arkalarına taktığımız kameralar ile izlediğimiz online bir sistemimiz var” diye konuştu.