Duyurular

 

SPORSEVER BALÇOVA HALKIMIZA

 

                     COVİD 19 salgınından önce Balçova Belediyemiz, spor etkinliklerinde her yaşta herkese ücretsiz spor anlayışıyla toplum sağlığını ön planda tutarak çalışmalarını büyüterek sürdürmüştür.  Bunları kısaca anımsarsak;  07.00 – 23.00 saatleri arasında tüm tesislerimizde uzman öğretmenlerimiz eşliğinde Spor Okullarımız,  Yaz Okulumuz, Kulüp takımlarımız,  sabah egzersizlerimiz, ayda bir 15-20 otobüsle yaptığımız doğa yürüyüşlerimiz,  atletizm çalışmalarımız,  Anne-Çocuk Cimnastiği etkinliklerimiz, her yaşa tenis öğretilerimiz, kadınlarımıza aerobik- pilates- yoga- zumba gibi alternatif çalışmalarımız hep anımsanacaktır. Her yıl ortalama 10.000 kişi spor etkinliklerimiz içinde katılmaktadır.

                     Ancak COVİD 19 salgınının artması nedeniyle spor çalışmalarımıza ara vermek zorunda kaldık. Bu dönemde yoğun istek ve talepler gelince toplum sağlığını da düşünerek kontrollü,  sınırlı ve kurallı olarak kulüp takımlarımızdaki sporculara, kadınlarımıza yönelik aerobik-plates-yoga gibi dallarda çalışmalarımızın bir bölümünü başlatabileceğimiz kararı aldık. Her yaş grubuna yönelik egzersiz çalışmalarımız sabahları tesislerde, akşamları Demokrasi Parkı'nda öğretmenlerimizce yaptırılmaya devam edecektir

                    Tüm katılımcılarla birlikte COVİD 19 salgınına karşı daha duyarlı olarak, sağlıkla spor yapmak ve bu dönemi atlatıp daha önce olduğu gibi tüm etkinliklerin yapıldığı ortama kavuşmak en büyük temennimizdir.

 

                    Başarılar, iyi çalışmalar..

 

                               

 

                    Çalışmalarımız;

 

                    Kulüp takımlarımızda ( Voleybol, Basketbol, Futbol, Cimnastik)  

                    bulunan takım sporcularımız                 

                    Kapalı alanda kadınlarımıza Aerobik-plates-yoga (60 yaş altı)

                    Açık alanda egzersizlerimiz; her yaşa spor sabah tesislerde  08.15 – 09.00

                    Akşam Demokrasi Park' ında 20.15- 21.00

                    Tenis 12 yaş üstü