Kurumsal

Kurumsal

Belediyemiz spor alanında da diğer hizmetlerde olduğu gibi halkın tamamını kapsayan, kar amacı gütmeyen bir prensiple çalışmalarını sürdürmektedir.

         Bu anlayışla başladığımız Balçova’da “7’den 70’e Herkese Ücretsiz Spor”uygulamamız büyük kitlelere yayılmış, Balçova’da herkes belediye tesislerinde yine belediyemizin verdiği malzeme ve araç-gereçle ücretsiz spor yapmaya başlamıştır. Basketbol, futbol, voleybol, jimnastik, tenis, anne çocuk jimnastiği, plates, satranç gibi spor dallarında yoğunlaşan spor okullarımız da yılda 6500 kişi eğitim almaktadır. Kitle sporunun yanı sıra oluşturulan takımlar ve bireysel olarak müsabakalara katılan sporcularımız, önemli başarılara imza atmakta, yaş gruplarına uygun olarak milli takım kadrolarına sporcular verilmektedir.

         Yenilenen spor tesislerimizde her gün düzenli olarak verilen spor hizmetlerinin yanı sıra ilçemizin değişik alanlarında kurulan açık hava spor merkezlerimizde spor eğitmenlerimiz vatandaşlarımızla birlikte spor yapmaktadır.

         Kitle sporu yaptırarak toplumun genelinin sağlıklı bir hayat sürmesini hedefleyen belediyemizin, geleceğimiz olan çocuklar için biçtiği spor misyonunu ise Belediye Başkanımız Fatma Çalkaya şu şekilde özetlemektedir “Çocuklarımız spor okullarımızda önce kendisini sevmeyi öğrenecek, sonra ailesini sevmeyi sonra yaşadığı şehri daha sonra da ülkesini sevmeyi öğrenecek. Kalan zamanlarda ise sağlıklı büyümek için spor yapacak”