Hakkında

BETEM

BALÇOVA BELEDİYESİ ENGELSİZ TEKNOLOJİ EĞİTİM MERKEZİ

 

   10 ay önce 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde ilk defa yapılacak olan bir proje olan BETEM Balçova Belediye Başkanı sayın Mehmet Ali Çalkaya ile gündeme getirilen ve halka duyurulan Microsoft eğitim programıdır. .Projemizin Adı BETEM (Balçova Belediyesi Engelsiz Teknoloji Eğitim Merkezi).

BETEM; bedensel engelli vatandaşlarımıza yönelik kapsamlı bir Microsoft yazılım eğitim ve uygulama projesidir. Amacı ise, Engelli vatandaşlarımızı alanında uzman, çağın bilgi ve teknolojisini özümseyen, bilgi ve teknolojiyi en üst düzeyde kullanarak üretime dönüştürebilen, küresel düşünen, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, milli ve ulusal değerlere sahip, evrensel değerlere saygılı, kendisine güvenen ve sektörün gelişimine katkıda bulunan bireyler olarak mezun etmektir. Kurs Microsoft Eğitmenleri tarafından yazılım, tasarım, autocad, yabancı dil eğitimleri verilmektedir.

   Engelli vatandaşlarımızı sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yazılım uzmanı olarak yetiştirmek,geliştirmek ve yazılımsal projeler geliştirmesini sağlamaktır.Eğitim programı sonrasında altta belirtilen alan ve pozisyonlarda çalışabilir hale gelmelerini sağlamaktır.

 

    ÇALIŞMA ALANLARI

 

* Microsoft iş ortakları

* Kurumsal şirketlerin bilgi işlem ve yazılım departmanları 

* Kamu kurumları

*KOBİ’lerin  bilgi işlem ve yazılım

 

    ALINABİLECEK ÜNVANLAR

 

*Yazılım Uzmanı                                      *Web Yazılım Geliştirici

*Proje Yönetici                                         *Mobil yazılım Geliştirici

*Yazılım Geliştirici                                   *Yazılım Analisti 

*Takım Lideri                                           *Yazılım Mimari 

*.Net Yazılım Uzmanı                             *Mobil Uygulama Geliştirici