E-İmar Durum Bilgisi

E-İmar Durum Bilgisi

Artık vatandaşlarımız ilgilendikleri taşınmazın imar durumunu bilgilendirme amaçlı olarak aşağıda linki verilen 2 Boyutlu Kent Rehberi üzerinden öğrenebiliyor.

Önemli Not 1: Önemli Not 1: İmar Durum Raporunda yer alan tüm veriler (plan, mülkiyet)  bilgilendirme amaçlıdır,  mutlaka ilçe belediyesi ve ilgili kadastro müdürlüğü arşivinden güncelliğinin kontrolü gerekmektedir. Bu nedenle alınan belge herhangi bir resmi işlemde kullanılamaz ve bu belge ile hiçbir hak iddia edilemez.

Önemli Not  2: İmar Durum Bilgisi yetki alanımızdaki mülkiyet bilgisi olan ilçelerde verilebilmektedir. Aliağa, Kemalpaşa, Menemen, Bayındır ve Selçuk İlçelerindeki mülkiyet bilgilerinin veritabanına aktarım çalışmaları devam ettiğinden bu ilçelerde e-İmar Durum Bilgisi verilememektedir.

e-İmar Durum Bilgisini Nasıl Alabilirsiniz?
Öncelikle İzmir 2 Boyutlu Kent Rehberi Sorgu panelinde yer alan “İmar Durum Bilgisi” menüsüne tıklayın.

Açılan sorgu çubuğu üzerindeki 3 farklı butonla (Nokta, Adres ve Ada/Parsel) imar bilgilerine erişebilirsiniz;

Noktaya Göre İmar Durumu
Kent Rehberi üzerinden imar durumunu öğrenmek istediğiniz yeri işaretlediğinizde,

Adrese Göre İmar Durumu
Taşınmazın adres bilgilerini girerek,

Ada / Parsel Numarasına Göre İmar Durumu
Taşınmazın ada parsel numarasını girerek,
Bu işlem sonucunda istediğiniz taşınmazın bilgilerini ekranda görüntüleyebilir, aynı ekrandan pdf dosyası formatında kaydedebilir ve çıktısını alabilirsiniz.Ayrıca; İzmir Büyükşehir Belediyesi 21 ilçe yetki alanımızda yer alan tüm yapıların bilgilerine ve fotoğraflarına erişebilirsiniz.

  e-İmar Durum Bilgisi için tıklayınız